Praxismenedzsment
Konferencia
Dental World 2022
2022. Október 13, Budapest
Kiemelt Előadók

Friss Tamás
HU

Kluka Attila
HU

Orosz Erika
HU

Berka László
HU
Praxismenedzsment előadások
október 13. csütörtök
09:20
előadó
Cím
09:30
előadó
Cím
11:30
előadó
Cím
13:00
előadó
Cím
14:00
előadó
Cím
15:30
előadó
Cím
Nap
:
Óra
:
Perc
:
Mp
Tekintsen vissza az elmúlt évekre!
Dr. Gulshan Murgai
A digitális fogászat szemléletváltozása
Digitális fogászati utazásom 2003-tól 2022-ig, és azon túl. Előadásomban bemutatom, hogyan segíthet az új technológia átvétele egy új vagy meglévő fogorvosi rendelőben, hogy azegyedi terméktulajdonságot (USP) alakítson ki Ön és rendelője számára. Megnézzük a jelenlegi digitális fogászati munkafolyamatokat a fogak és implantátumok helyreállítása során, legyen szó akár egyetlen fogról, több fogról vagy teljes fogívről.
Valós esetek és napi munkafolyamatok, amelyek bemutatják a chairside egynapos munkafolyamatok koncepcióit. A fogtechnikai laboratóriumokkal való kommunikáció és a legjobb eredményt biztosító anyagválasztás teszi ezt az előadás témáját igazán érdekessé, amely minden résztvevőt gondolkodásra késztet.
Dr. Roberto Turrini
Modern koncepciók a protézis adhezív fogászatban: analóg vs. digitális munkafolyamatok
A teljes kerámiából készült fogpótlások a teljes korona fogpótlások érvényes alternatíváját jelentik. A minimálisan invazív fogelőkészítési eljárás lehetővé teszi a fogak egészséges szerkezetének maximális megőrzését, így garantálva a fogak vitalitását és a restauráció nagyobb általános ellenállóképességét az adhezív cementálási technika által kínált tagadhatatlan előnyöknek köszönhetően is. Napjainkban egy új klinikai megközelítés, amely egy innovatív, minimálisan invazív protetikai eljáráson (MIPP) alapul, és a teljes korona restaurációkra is alkalmazható, lehetővé teszi a vitalitás és a fogszerkezet megőrzését. A kerámiaanyagok széles választéka lehetővé teszi kiváló, tartós esztétikai eredmények elérését az implantátumokon végzett vegyes rehabilitációval. Ez a protetikai kezelési munkafolyamat egy esztétikai és funkcionális tervvel kezdődik, amely lehetővé teszi az esztétikai, biológiai és funkcionális követelmények ideális integrációját. A minimálisan invazív eljárás számos különböző klinikai helyzetben alkalmazható, az egyszerűtől az összetett protetikai adhezív rehabilitációs esetekig, ahol az indirekt részleges vagy teljes restaurációk esztétikai és funkcionális szerepet játszanak mind az elülső, mind a hátsó területek esetében.
A cél az, hogy a résztvevők klinikai tippeket kapjanak – a diagnózistól a karbantartásig – a diagnózis, az előkészítés, a lenyomatvétel és a cementálás helyes, lépésről lépésre követett protokollját követve.
A klasszikus és az új digitális trendek elemzésére kerül sor a végső cél elérése érdekében.
Dr. Miguel Mendes de Oliviera
Navigált implantációs eljárás: digitális mnuakfolyamatok megkönnyítve
Mivel a fogorvosok interdiszciplináris esetekkel szembesülnek, a digitális tervezés használata a helyes és hatékony irányított kivitelezés érdekében
a protetikai rehabilitációval kombinálva gyorsabb, kiszámíthatóbb és kevésbé invazív kezelést kínál a páciensnek.
A konferencia során a DIO navy és a DIO guide rendszerekkel kiszámítható digitális munkafolyamatokat mutatunk be, melyek előre megtervezett, pontosan kivitelezett kezelési eredmények.
Dr. Alexandros Manolakis
Digitális implantációs munkafolyamatok – előnyök és limitációk
A technológia gyorsan fejlődik, és megváltoztatja a fogászat arculatát. Ez vajon megkönnyíti vagy bonyolultabbá teszi mindennapi munkánkat?
Az elmúlt években jelentős előrelépés történt a fogászatban az egységesebb digitális megoldások és felhasználóbarátabb technológia irányába. Ezek a fejlesztések számos, az elmúlt évtizedekben használt implantációs protokollt kihívás elé állítanak. Különféle digitális 3D eszközök segíthetnek bennünket a csont felmérésében (CBCT diagnosztika), az implantátum pozíciók megtervezésében, az implantátumok elhelyezésében (irányított műtét) és azok helyreállításában (CAD/CAM fogpótlás). Ez az előadás bemutatja, hogy a technológia miként tud segítségünkre lenni abban, hogy kiszámítható módon gyorsabban és precízebb fogászati implantációs-kezelést biztosítsunk.
Ezenkívül a sebészet és a fogpótlások közötti digitális kapcsolat átalakítja a fogorvos és a fogtechnikus közötti interakciót is. Bármilyen fontos a digitális munkafolyamat megvalósítása, fontos elismerni azokat a korlátokat is, amelyekkel még ma is szembe kell néznünk.