Endodoncia
Konferencia
Dental World 2022
2022. Október 13-14-15, Budapest

Dr. Benyőcs Gergely
témavezető
“Ajánlom a három napos kongresszust minden gyakorló fogorvosnak aki szeretné elmélyíteni a tudását illetve megismerni a legújabb endodonciai trendeket.
2022-ben az általános, minőségvezérelt és páciens centrikus endodonciai megközelítés mellett nagy hangsúlyt kap a a dentális traumatológia és az endodonciai mikrosebészet is.”
Kiemelt Előadók
Minden évben Európa-, Amerika- és Ázsia legjobb fogászati szakemberei érkeznek, hogy megosszák tudásukat a kongresszusi résztvevőkkel. Ennyi tudásért többszázezer km-t kellene utazni, közel 3 év alatt! 2022-ben 3 nap alatt megszerezheti a tudást egyetlen helyen: Budapesten. Előadóink listája folyamatosan bővül.

Dr. Benyőcs Gergely
HU

Dr. Marc Semper
DE

Dr. Guillaume Jouanny
FR

Dr. Bogdan Moldoveanu
RO

Dr. Hani Ounsi
LE/HU

Dr. Rui Pereira da Costa
PT

Dr. Sergio Quaresma
PT

Dr. Joao Meirinhos
PT

Dr. Nuno Pinto
PT

Endodoncia előadások
október 13. csütörtök
09:50
előadó
Cím
10:00
előadó
Cím
12:30
előadó
Cím
14:00
előadó
Cím
16:00
előadó
Cím
október 14. péntek
09:50
előadó
Cím
12:30
előadó
Cím
október 15. szombat
09:50
előadó
Cím
10:00
előadó
Cím
12:00
előadó
Cím
13:30
előadó
Cím
15:00
előadó
Cím
Late Bird 20% kedvezmény
Nap
:
Óra
:
Perc
:
Mp
Tekintsen vissza az elmúlt évekre!
Két évtizedes múltunkra érdemes úgy visszatekinteni, mint az előttünk álló végtelen fejlődés korábbi mérföldköveire. 22 évvel ezelőtt egy kiállításból elindult ötlet mára a világ meghatározó fogászati eseménye lett. A sikerhez azonban sok kolléga és támogató hozzájárulása is szükséges volt. Nekik is emléket állít ez a néhány – fejlődésünket is bemutató – videó, amellyel 2014-ig tudja visszatekerni az időt.
Dr. Guillaume Jouanny
Anatómiailag vezérelt, minimálisan invazív endodontia
Az elmúlt 20 évben az endodontiai műszerek folyamatosan fejlődtek. Új mozgásokat, új ötvözeteket, új technikákat fejlesztettek ki, mindig ugyanazt a célt szem előtt tartva: az endodontiai terápia minőségének javítását. A minimálisan invazív endodontia egy új irányzat, amely megpróbálja összeegyeztetni az egészséges dentin megőrzését a lehető legjobb kemomechanikai fertőtlenítéssel. Ez az előadás ismerteti és elemzi az endodontiai műszerek fejlődését, jelenlegi kihívásait és jövőjét.
Dr. Bogdan Moldoveanu
Biokerámiák, szükségem van rájuk? Klinikai perspektíva.
Az endodontikus hidraulikus kalcium-szilikát alapú anyagokat a klinikai gyakorlatba való bevezetésük óta “különlegesnek” tekintették, fiziko-kémiai és biológiai tulajdonságaik minden bizonnyal azzá tették őket. Az új biokerámia anyagokat manapság világszerte számos fogorvosi rendelőben használják pulpafedő anyagként, gyökércsatorna-záróanyagként vagy gyökértömő anyagként. Még ezen anyagok egyre növekvő elfogadottsága mellett is, néhány gyakorló fogorvosban felmerül a kérdés, hogy az új kalcium-szilikát alapú termékek vajon milyen célt találhatnak a mindennapi munkafolyamatban. A változás nyilvánvalóan nehéz, és ha valaki egy bizonyos ideig viszonylag nagy sikerrel gyakorolta a fogászatot, természetesen megkérdőjelezi a változás szükségességét. Ez az előadás ezt az aggályt igyekszik kezelni, és a hallgatóság számára megalapozott és indokolt következtetést nyújtani. Megvizsgáljuk ezen anyagok klinikai alkalmazását, kiemelve az előnyöket és hátrányokat magyarázó tudományos kutatásokat, miközben a kérdés gyakorlati szempontjaira összpontosítunk. Mélyen elmerülünk a “miért” és a “hogyan” kérdésében, hogy a teremben mindenki világosan megértse, mit jelent ezekkel az anyagokkal dolgozni, és az előadás végére remélhetőleg kielégítő választ kapjon erre az egy fontos kérdésre: “Biokerámia, szükségem van-e rájuk?”.
Dr. Marc Semper
Maradó fogak traumás sérüléseinek endodontiai kezelése
A klinikusok körében némi bizonytalanság uralkodik azzal kapcsolatban, hogy a fogászati traumát követően minden fogazatban mikor indokolt az endodontiai kezelés. Ez az előadás bizonyítékokon alapuló és átfogó áttekintést nyújt az indikációval kapcsolatos endodontiai kezelési lehetőségekről. Hasonlóképpen szó lesz arról is, hogy hol nem indokoltak. Emellett bemutatásra kerülnek a fogászati traumát követő regeneratív kezelési megközelítések lehetőségei és korlátai.
Cél
Az előadás célja, hogy a résztvevők számára bizonyítékokon alapuló és irányelvekhez igazodó megközelítést nyújtson arról, hogy az endodontiai és regeneratív kezelések hogyan és mikor járulhatnak hozzá a fogászati traumák utáni sikeres kimenetelhez.
Dr. Nuno Pinto
Inside Endodontic Concepts: a mindennapi rendelői tevékenységünk egyszerűsítésének fontossága
A modern endodontia egyik legnagyobb titka az, hogy megpróbálja biztonságosan egyszerűsíteni a protokollokat, biztosítva a jobb kezelést egyetlen időpont alatt. Előadásomban megosztom az összes lépésemet a kezelés kezdetétől a végéig, tippeket és trükköket adva. Megmutatom, hogyan lehet hatékonyan és biztonságosan használni az irrigációs tűket, és hogy a “flat side” hogyan jelent előrelépést a műszerezésben, megelőzve a többi hasonló rendszert. Az új reciprok kialakítás, a formázáselérésének és javításának módja.
A mikroszkóp a mindennapi életünk alapvető útja. Nélküle lehetetlen megfelelően kezelni és elérni a szükséges minőséget. Manapság kötelező vele dolgozni, mert ha nem látunk, akkor lehetetlen kezelni.
Dr. Hani Ounsi
A martenzites ötvözetek felhasználása az endodontia területén
A nikkel-titán rotációs műszerek jelentősen felgyorsították a formázási eljárásokat. Bár nagyon hatékonynak tűnnek, és rekordidő alatt lehetővé teszik a kezelést, hozzájárultak ahhoz, hogy a tisztítás alapvető szempontjai háttérbe szoruljanak, és tapasztalatlan kezekben eltörhetnek. Más szempontból a standard NiTi-ötvözetek, bár jobb mechanikai minőséggel rendelkeznek, mint rozsdamentes acélból készült társaik, még mindig rendelkeznek korlátokkal, ami csatornaelhajlást okozhat. A martenzites ötvözetek bevezetése kompenzálhatja ezt a tényt. Mivel kiterjedt klinikai és kísérleti adatok állnak rendelkezésre, a legújabb kutatási eredmények alkalmazása a mindennapi klinikai használatban, valamint az anyagok megértése és az endodontológia alapjainak szem előtt tartása jelentősen csökkentheti az eszközleválást és javíthatja a végeredményt. Ez az előadás a fejlett nikkel-titán rotációs rendszerekre és klinikai használatuk optimalizálására összpontosít.
Dr. Rui Pereira da Costa
Modern endodontiai kihívások
A tudomány és a technológia az elmúlt évtizedben olyan fejlődésen ment keresztül, hogy az endodontia sokkal kiszámíthatóbb szakterületté vált. A kezelt nikkel-titán ötvözetekkel és innovatív kialakítású új reszelők, az evidenciákon alapuló biokerámia anyagok, a speciális ultrahangos hegyek és az új retorziós eszközök közvetlenül és döntően hozzájárultak az endodontiai kezelések és retorziók sikerességének és kiszámíthatóságának növeléséhez. Ez az előadás számos endodontiai komplexitást mutat be és magyaráz el, valamint azt, hogy hogyan lehet ezeket a modern megközelítésekkel leküzdeni.
Dr. Sérgio Quaresma
Az endodontiai retorziók bonyolultsága
Számos tényező teszi kihívássá a gyökérkezeléseket. Az endodontiai kezelés komplexitásának osztályozása az egyik módja annak, hogy azonosítsuk azokat a tényezőket, amelyek akadályozhatják a kezelés sikerét. E nehézségek ismerete és a kezelés megfelelő levezetése lényeges elemet jelent a páciensnek nyújtott minőségi segítségnyújtás és a végső cél: a fogak megőrzése szempontjából.
Az endodontiai kezelésben a közelmúltban bekövetkezett technológiai fejlődés olyan fogak megőrzéséhez vezetett, amelyeket korábban kezelhetetlennek tekintettek. Azonban mind a technológia, mind az eszközök/anyagok nem helyettesíthetik a szakember klinikai készségeit és tapasztalatát. Ezt a koncepciót szem előtt tartva elengedhetetlen az esetválasztás és a kezelési terv gondos sorrendjének kialakítása a klinikai tényezők és a szakirodalmi áttekintés alapján.
A csatornarendszer helyreállításához a szakirodalomban számos technikát ismertetnek a sikercélok elérése érdekében. Ennek az előadásnak a célja, hogy a szakirodalom közelmúltbeli áttekintésével alátámasztott több összetett esetet felhasználva racionális párbeszédet folytasson a döntéshozatal folyamatának egyszerűsítése érdekében.
Dr. Joao Meirinhos
Biokerámiák: a megváltó az endodonciában
Az endodontiai kezelés sikere a gyökércsatornák fertőtlenítésén, műszerezésén és tömésén múlik. Feltételezzük, hogy a tömőanyag az obturációs tömőanyaggal együtt a lehető legstabilabb és biokompatibilis módon teszi lehetővé a csatornarendszer lezárását, megakadályozva az újbóli szennyeződést. Az anyagok és technikák folyamatos fejlődésével munkánk része, hogy tudjuk, hogyan válasszuk ki és válasszuk ki a legelőnyösebbeket és azokat, amelyek hozzáadott értéket jelentenek számunkra a klinikai eredmények szempontjából. Számos különböző összetételű és tulajdonságú endodontikus tömőanyag létezik, a kalcium-hidroxidcementektől az MTA-ig és a gyantáktól a biokerámiáig. Ezért előadásomban egy “időutazást” fogunk végezni, összehasonlítva néhány endodontiai tömőanyag fizikai és kémiai tulajdonságait, értékelve hatékonyságukat a gyökércsatornák hermetikus lezárásában, és megállapítva azokat a kritériumokat, amelyeket figyelembe kell venni az anyag/technika kiválasztásakor annak az endodontiai terápiában való alkalmazása miatt.
Dr. Benyőcs Gergely
Tervezés és szervezés: mit tegyünk a gépi file-ok használata előtt?
Mottó: “Te mondd, hogy martensit, a te hangod mélyebb!”
Sok előadás, fórum és közösségi média poszt szól a gépi file-rendszerek használatáról. Gyakran azt az üzenetet sugallva, hogy az adott gépi tágító mindent megold, minden esetre alkalmas lehet. Főleg a gyártók által “pozitívan” befolyásolt marketing megjelenések erősíthetik ezt az érzést. Mi a valóság? A válaszom az, hogy ez majdnem igaz. A mai modern rendszerek megfelelő kezekben alkalmasak erre. Olyan bonyolult eseteket is kezelhetünk velük, amikhez korábban sok év tapasztalatra, vagy endodontus specialistára volt szükség. Azonban nem mindegy, hogy hogyan készülünk elő a file-ok használatához! A siker az átgondoltságon és az előkészítésen múlik.
Az ergonómikus kezlési környezet, a nagyítás használata, anamnézis, alapos vizsgálat, diagnózis, protetikai kezelési trev, az anatómiai viszonyok ismerete, korrekt periapikális felvétel készítése, a cbct-indikációja, 3D modellezés, tágítási protokoll tervezés, szakaszos megmunkálás, metallurgiai ismeretek,izolálás, kézi file-ok, pre-endo felépítés stb. Mind-mind fontos lehet ahhoz, hogy a tágító rendszerek biztonságosan működjenek a kezünkben. Az előadásomban ezeket a szempontokat szeretném bemutatni. Ajánlom elsősorban általános fogorvosoknak, kezdő és újrakezdő kollégáknak.